kad būtų geriau

Prieš mėnesį sėdėjau su grupe žmonių, kurie nė vienas neturėjo ką kits kitam pasakyti. Teko prasėdėti dvi su puse valandos. Aijo, buvo švenčiamas mano gimtadienis. Aijo, ta grupė žmonių yra mano šeima. Jau esu susitaikiusi su faktu, kad ne visos šeimos atrodo kaip iš ikėjos paveiksliukų (kalbu ne apie tuos kažkur musulmoniškoje šalyje, kur iš katalogų buvo pašalintos visos moterys) ir nebūtinai turi būti smagu kalbėtis, kartais užtenka, kad dvylika metų visur vežiojo ir dar dvylika metų neišmetė iš namų, nors esu gan smarkiai dykaduonė ir nė kiek nenaudinga, rūpestį išmokau vertinti ne mažiau nei savitarpio supratimą, meilė tai ne kai matot tą patį o kai žiūrit ta pačia kryptimi ir kitas bullshit, bet visą vakarą mano galvoje buvo kratomos kupetos minčių, ką galėčiau pasakyti ar padaryti, kad visiems prie to stalo nebebūtų nesmagu ir kad viskas būtų geriau. Atrodytų, kas čia baisaus, jei po to vakaro nebūčiau pastebėjusi, jog ši mintis mane persekioja nuolat. Atsikeliu ryte – darau, kad būtų geriau. Prieš eidama miegoti dar kažką padarau, kad būtų geriau. Jeigu sėdžiu ant sofos ir nieko nedarau, jau atrodo, kad darau kažką negerai, nes nedarau nieko, kad pagerinčiau dabartinę savo situaciją. Aišku, jeigu ne tokios mintys, beždžionės turbūt nebūtų išlipusios iš medžių ir parašiusios Romeo ir Džiuljetos (klausimas, ar nebūtų visiems geriau, jei jos nebūtų to padariusios).

Kai nuolat bandai daryti, kad būtų geriau, labai pavargsti. Tačiau tai – dar ne blogiausia (savaime suprantama, jog tai, ką dabar pasakysiu taip pat nėra blogiausia, bet nieks neketvirčiuos jei stengsies, kad būtų geriau; ketvirčiavimas irgi nėra blogiausia, tiesiog dar nežinau, kas yra), blogiausia yra (būgnai) (trimitai) (fanfaros – pasirodo, taip pat pučiamasis instrumentas, ką tik gūglinau), kai stengiesi, kad būtų geriau, o vis tiek negeriau. Čia yra didžiausia, skaudžiausia ir turbūt labiausiai mano pasaulėžiūrą pastaruoju metu pakeitusi naujiena. Taip pat ir priežastis, kodėl nieko niekam nerašiau kelis mėnesius. Ne tik nerašiau, nesakiau. Visiškai ne šokolado fontanai, kai stengiesi iki negalėjimo, o iš šokolado fontano šokoladas išteka ant žemės ir nuteka į kanalizaciją, o tu taip ir lieki be šokolado. (Ką tik išnaudojau žodžio “šokoladas“ metų limitą, kitą kartą jį pasakiusi duosiu sau baudą, t.y. šokolado.) Tumpai drūtai, nėra labai lengva pasakyti, kad feilini gyvenime. Kad bandai, o nepavyksta. Kad nuolat abejoji visais savo pasirinkimais, kad aplink visi tik miršta arba goes off the wagon, kad geriausi draugai pamiršta, o blogiausių draugų jau nebeturi, kad įsigyji randą ne kovodama su neteisybe, o užsipylusi ant kojos verdančio vandens ir tt. Labai menkos skamba mano bėdos, bet čia tik stilistinė priemonė, mat skųstis gyvenimu, kai jis šiaip jau toks šaunus, nesiverčia liežuvis. Be to, padarius sąrašiuką, bėdos tikrai sumažėja. Juolab, kad didžiausia bėda turbūt buvo negalėjimas pri(si)pažinti, jog aš ne visatos valdovė. Ir jei ilgą laiką sekės puikiai, tai dar nereiškia, kad nuolat taip seksis.

Kita vertus, kad būtų geriau turi ir savų privalumų: jo labai sunku atsikratyti ir išmokti pasiduoti. Gali būti negera per visą pilvą ir visus Gargantiua pilvus, bet vis tiek nesustosi ir darysi kažką. Kad būtų geriau. Dabar tik reikia susidoroti su faktu, kad ne visada pasiseks ir prisijaukinti tą blogiau. O tada jau braškės ir širdutės su sparneliais bei cukriniai gaidžiai ant pagaliuko (kada Kaziuko mugė? Pasiilgau įvairių spalvų cukraus).

Kažkaip liūna, kad tokia vat yra mano pastarųjų mėnesių gyvenimo suma. Norėčiau gyvent dvidešimtmetės, ne pensininkės gyvenimą. Na, bent paveiksliukų užgyvenau.

greta1
Su džiugesiu žvelgiau į pasaulį net tada, kai sisojau į kelnes ir valgiau tik trintus vaisius. O gal kaip tik todėl.

tumblr_my8cuwAN051qz6f9yo1_500

1QOAbiH

1781933_10202845421714349_731983511_n

tumblr_n0hg399vBj1qz6f9yo3_250

Seth-Alverson_01

rzeZ2Xg

Kill-two-birds-with-one-stone

tumblr_mzhavumsTd1qz6f9yo1_500

tumblr_mzk4qh1m671qz6f9yo1_500

2012072502-vi

Viena mintis apie „kad būtų geriau“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: